OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz.16.30
2. Droga Krzyżowa ulicami Radomia – dziś godz. 19.00 – początek przed kościołem Farnym
3. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi. Pan Jezus, jak słyszeliśmy o tym w odczytanym opisie Męki Pańskiej, na krzyżu modlił się za swoich oprawców i obiecał raj skruszonemu łotrowi. On także i nas przyjmuje i ogarnia swoim miłosierdziem, zatem otwórzmy się na to uzdrawiające działanie Jego łaski.
4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek, Jutrznią Wielkiego Czwartku o godz. 8.00 a wieczorem o godz. 19.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 23.00. Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Pange lingua (Sław języku tajemnicę), za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny.
Adorację wznowimy w Wielki Piątek wspólną poranną modlitwą Kościoła – Jutrznią o godz. 08.00, a następnie adoracja będzie prowadzona przez przedstawicieli KŻR, i ministrantów według porządku, który ustalamy w zakrystii. Zapraszam do zapisu.
5. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zapraszam wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i do udziału w Liturgii Męki Pańskiej, o godz. 19.00 której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami Na zakończenie tejże Liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Adoracja wg. porządku zamieszczonego na FB stronie naszej parafii i w gablotce w kościele oraz na ulotkach na stoliku pod chórem od 23.00 do 08.00.
Przypominam też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia,oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy do indywidualnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Przy wyjściu ze świątyni można zaopatrzyć się w obrazki Jezu, ufam Tobie z tekstem modlitwy.
W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej natomiast spowiedź i komunia u chorych od godz. 10.00
6. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim.
Zapraszamy o godz. 08.00 na Jutrznię – poranną modlitwę Kościoła, oraz zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu.
Postarajmy się znaleźć czas w przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem.
Od godz. 10.00 do godz.12.00 co pół godziny będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.
Zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.
7. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 22.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział
w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą. Po procesji zapraszamy na gorący poczęstunek: barszcz biały z kiełbasą i jajkiem – czyli z tym co ofiarujemy przy okazji błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych.
Porządek nabożeństw Triduum paschalnego i nocnej adoracji w wielki Piątek umieszczony jest w gablotce w kościele, na FB stronie naszej Parafii i na ulotkach na stoliku pod chórem
8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
9. Jak co roku Caritas Diecezji Radomskiej organizuje akcję „Pola Nadziei”, dzięki której wpiera osoby chore na nieuleczalne choroby, jak również zakupuje specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, który służy ludziom w wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego na terenie diecezji. Prosimy o wsparcie naszej akcji. Nasi wolontariusze zbierają datki na ten cel przed kościołem parafialnym. Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne Bóg Zapłać. Symbolem tej akcji jest żonkil, którego państwo otrzymają od naszych wolontariuszy za okazane wsparcie.
10. Za sprzątanie i ofiarę dziękuję następującym osobom: Monika, Dariusz i Alicja Bogatek, Celina i Jan Florczyk, Halina i Tadeusz Florczyk, Mateusz Jemioł, Tomasz i Bartosz Grzesiak, Jakub Walkiewicz, Maria i Jerzy Szczęsny, Martyna, Łukasz i Malwina Sikora
11. O sprzątanie ewentualna ofiarę wyjątkowo w Wielką Sobotę o godz. 12. Proszę rodziny z Sadkowa: Kiraga, Kulak, Maciejewscy, Kiraga, Lis, Krok, Sońta, Piwońska, Leszczyńscy, Kuśmierczyk, Krzemińscy, Bińkowscy, Ziętek, Mąkosa, Siekańscy, Jabłońska, Płatos
12. Gość Niedzielny z kolejną płytą Biblii Audio